Co na to naši čtenáři?

Jak to vidí ti, pro které naše knížky pečlivě tvoříme – děti a jejich rodiče a průvodci.

Musím vám složit poklonu za knížky! Jsou fakt dobrý. Já měla dost pochybnosti, jestli to bude Majdu (7 let) bavit, témata mě úplně nezaujaly. Ale fakt ji to chytlo a nadchlo. Je spíš pomalejší čtenářka, ještě hláskuje. Knihu Ruka říká si přečetla hned sama a měla velkou radost, že k tomu nikoho nepotřebuje. Koukal jí přes rameno Tobís (4 r.) a ten si to zapamatoval, takže teď taky "čte". Morče přelouskala Majda dneska a už si to zapisuje do čtenářskýho deníku. Takže moc děkuju a těšíme se na další kousky!
Danielamáma a psycholožka
Někdo tu má radost! Upřímnou, bezpodmínečnou, radost ze svého vlastního pokroku, úspěchu. Protože čtení otevírá bránu do světa. Po tom, co jsem přinesla knížky domů a Laura začala zvídavě knížky prohlížet, jsem teprve pochopila, co už řada z nás zapomněla, jak málo na začátek stačí. Jak je úžasné mít knihu, která padne do dětských rukou, jak dává smysl se učit na jednoduchých větách, protože ty dávají dohromady celek, význam, utvářejí příběh. Protože v jednoduchosti je síla. A každý malý úspěch vede k úspěchu velkému. Čteme si nejraději v posteli každý večer a přečteme jeden příběh. Tento večer přečetla Laura sama celou knížku, respektive 2 knížky. Od začátku až do konce. Věřím, že i díky rannému seznamování s několika druhy písmen (malé/velké psací i tiskací), pro ni bylo přirozené číst běžný text tak, jak ho najdeme v jakékoliv jiné psané formě. Laura byla nadšená z témat, které ji zajímají, ke kterým má citové pouto (zvířata). O to víc ji knížky zajímaly a snadněji se jí četly. Na první pohled jednoduché knihy v sobě skrývají příběh, mají přesah do každodenního života. Líbí se mi pečlivě vybraná slova, které se pro první čtení nabízí (úroveň 1-4). Oceňuji krásné fotografie, které přesně vystihují text. Moc se těšíme na další knížky a ze srdce děkujeme. Věřím, že knížky budou bavit spoustu dalších dětí. Stojí totiž za to.
Andreamáma
Projekt Hurá, čtu! sleduji od jeho počátků a na knížky pro malé čtenáře jsem se moc těšila. Když nám přišly do školky, byla jsem z nich nadšená nejen já, ale také děti, které měly možnost nimi listovat. Ve čtyřech letech jsem je aktivně seznamovala s písmenky a psaním. Díky této předchozí zkušenosti si samy začaly v knížkách číst, a to hned po tom, co se seznámily s obrázky. Oceňuji jednoduchost, propracovanost a propojení s realitou. Tyto knížky mi v dětské knihovničce chyběly.
Anetaprůvodkyně dětí a rodičů
Knihy jsou pro naši rodinu druhá nejdůležitější část společného času (ta první je pobyt venku). Knihy byly první "hračky" které jsme se synem aktivně používali a dodnes jsou na denním programu hned několikrát. Projekt Hurá, čtu! má za cíl děti podpořit v samostatném čtení a dopřává dětem, díky svým speciálně vytvořeným knihám, pociťovat úspěch ze čtení. Možná tě napadne, že pro batolata knihy nejsou vhodné. NAOPAK. Náš "čtenář" je miluje. Zná již teď texty a společně je při prohlížení doplňujeme. Podle obrázků ví jaký text následuje (text koresponduje s fotografiemi). Jsou akorát do ruky. Krásně se otáčí stránky a nepřekáží hřbet knihy (spirálová vazba). Za mě jsou knihy vhodné klidně od roka. Jsou čisté, snadné a pro děti uchopitelné ve všech směrech.
Mirkamáma na pohodu